Zakres usług ortodontycznych (dla dorosłych i dzieci) obejmuje:
Leczenie wad zębowych:
- stłoczenia i rotacje zębów,
- diastema (szczelina między zębami),
- wychylenia i przechylenia zębów,
- zęby zatrzymane,
- wrodzone braki zębowe.
Leczenie wad szkieletowych:
- wady szkieletowe klasy II oraz III,
- szkieletowe zgryzy otwarte,
- leczenie przedoperacyjne i pooperacyjne.
Leczenie stawu skroniowo-żuchwowego:
- trzaski, przeskakiwania, bóle stawu,
- bóle mięśniowe twarzoczaszki,
- zgrzytanie i zaciskanie zębów.
Aparaty ortodontyczne stałe
Aparat na zęby to sposób na poprawienie stanu zdrowia jamy ustnej dorosłych i dzieci. W praktyce ortodontycznej stosuję aparaty metalowe lub kosmetyczne, wykonane z ceramiki albo szafiru, tradycyjne albo samoligaturujące. Dla każdego pacjenta aparat jest produkowany komputerowo w oparciu o precyzyjnie stworzony cyfrowo plan leczenia.
Dla tych, którzy niechętnie widzą się w zamkach przyklejonych na zęby oferuję leczenie nakładkami Invisalign
Korzystam z najnowszych technik i sprawdzonych materiałów firm, które są na rynku ortodontycznym obecne najdłużej:
- 3M-Unitek,
- GAC – aparaty In-Ovation,
- ORMCO – aparaty DAMON, INSIGNIA,
- American Orthodontics,
- Align Technology.
Wszystkie firmy, głównie amerykańskie, których materiały stosuję, posiadają właściwe certyfikaty, a każdy produkt posiada numer katalogowy w ogólnym rejestrze materiałów ortodontycznych. Zobacz modele aparatów.
Aparaty ortodontyczne wyjmowane
Aparaty wyjmowane są od zawsze obecne w leczeniu dzieci i młodzieży szkolnej. Mogą one być noszone na zębach górnych, dolnych, lub obu razem. Nasi pacjenci nosząc je według zaleceń, mogą osiągnąć bardzo dobre rezultaty i często uniknąć leczenia drugiej fazy, czyli aparatu stałego. Aparaty wyjmowane u młodszych dzieci pełnią rolę profilaktyczną, a ich rolą jest eliminacja nieprawidłowości w rozwoju szczęk z powodu nawyków lub na skutek przedwczesnej utraty zębów mlecznych. Dzieci, które mają wady zgryzu, a nie zostały objęte opieką ortodontyczną w okresie wczesnym szkolnym, często narażone są na trudne i kosztowne leczenie jako nastolatki lub dorośli, w tym często na usuwanie stałych zębów, którego można uniknąć, rozpoczynając leczenie ortodontyczne wczesne.
Warto docenić rolę specjalisty ortodonty i zgłosić się na pierwszą konsultację z dzieckiem najpóźniej w wieku 7 lat, niezależnie czy rodzice podejrzewają wadę i niezależnie od opinii stomatologa.