Main menu

O mnie

aparat ortodontyczny poznań
ortodonta poznańLekarz stomatolog, specjalista ortodonta Ewa Firlej

Już od 20 lat zajmuję się leczeniem wad zgryzu, stosowaniem aparatów ortodontycznych wyjmowanych oraz zakładaniem aparatów ortodontycznych stałych. Dobrze wiem, czego potrzebują Państwo, by przejść leczenie możliwie szybko, bezpiecznie i skutecznie. Umiejętna diagnostyka i odpowiednio dobrany, indywidualny plan leczenia przyczynią się do trwałej poprawy stanu uzębienia.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu. W 1993 roku uzyskałam I stopień specjalizacji z zakresu stomatologii ogólnej, a w 1996 ukończyłam specjalizację z zakresu ortodoncji – ortopedii szczękowej pod kierunkiem pani prof. Danuty Kaźmierczak, Kierownika Zakładu Ortodoncji Akademii Medycznej w Poznaniu.

Od tego czasu pracuję wyłącznie jako specjalista ortodonta, a opiekę stomatologiczną  moich pacjentów przekazuję najlepszym lekarzom stomatologom i innym specjalistom, z którymi współpracuję. Od 1993 roku pracowałam w Poradni Ortodontycznej dzielnicy Poznań-Wilda, sprawując opiekę ortodontyczną nad dziećmi tego rejonu oraz przyległych miejscowości. Prowadząc tę poradnię jednocześnie rok później otworzyłam prywatny Gabinet Ortodontyczny na osiedlu Warszawskim w Poznaniu. W 2000 roku zmieniłam siedzibę gabinetu na nową, w pięknym otoczeniu lasu i jeziora Malta. Prowadzę go do dzisiaj, wprowadzając najnowocześniejsze światowe metody leczenia wad zgryzu.

Moje zamiłowanie do ortodoncji miało początek w trakcie studenckiej praktyki w Uniwersytecie w Helsinkach. Nawiązane tam przyjaźnie owocują do dziś wymianą wiedzy i doświadczeń przy każdym spotkaniu. W sposób naturalny grono to powiększa się i dziś moje trudne przypadki, sukcesy i wątpliwości konsultuję z doświadczonymi specjalistami z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, a także z Brazylii i Chile. Za oceanem na obu kontynentach poznałam ortodoncję na najwyższym światowym poziomie.

Jestem członkiem:

  • Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego  (PTO) – od 1996 r.
  • World Federation of Orthodontists (WFO) -Światowej Federacji Ortodontów – (od 2004 r.).
  • Roth Williams International Society of Orthodontists (RWISO) – to prestiżowe światowe stowarzyszenie ortodontów stawia sobie za cel pełne leczenie ortodontyczne uwzględniające normy zgryzowe i anatomiczne twarzoczaszki, w tym szczególną rolę stawów skroniowo-żuchwowych. Zostałam do niego przyjęta, gdy w 2010 roku ukończyłam dwuletnie specjalistyczne szkolenie ortodontyczne w University of Detroit/Mercy School of Dentistry, USA.

Żeby stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności każdego roku uczestniczę w kursach specjalistycznych i wielu szkoleniach w kraju i za granicą oraz zjazdach i sympozjach Polskiego, Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Pełną listę ukończonych szkoleń w Polsce i za granicą można zobaczyć na stronie www.orto-profil.pl.

Potrzebny dobry ortodonta w Poznaniu?
Oferuję Państwu wiedzę, doświadczenie i najnowsze sprawdzone rozwiązania. Po zdrowy zgryz i piękny uśmiech zapraszam do mojego gabinetu!